Skip to content

Materac potrójnie składany twardy

Materac potrójnie składany twardy do gimnastyki

 

Materac wykonany z dobrej jakościowo eko skóry oraz pianki  poliuretanowej wtórnie spienionej RG70.

Spód materaca wykonujemy z czarnej  nielakierowanej eko skóry o strukturze skórki pomarańcza ograniczający poślizg.

Materiały użyte do wykonania materaca posiadają atesty higieniczne (patrz strona główna)

Materac ma zastosowanie do ćwiczeń gimnastycznych zapewniających wygodę i bezpieczeństwo treningu.

W wypadku treningu z ewolucjami akrobatycznymi preferujemy materac o grubości 8 cm.

Łatwy w magazynowaniu.

 

 

wymiar | 180x60x5         161,78 PLN

wymiar | 195x80x5          215,46PLN

wymiar | 195x100x5        263,09 PLN

wymiar | 195x120x5        293,54 PLN

Kolory do wyyboru ;

A01
S04
B01
S05
C01
S07
D01
S15
E01
S17
F02
S25
G01
S26
H01
S27
I02
S30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starsze pokolenie zapewne pamięta lekcje wychowania fizycznego w swoich szkołach, podczas których do ćwiczeń wykorzystywane były różnego rodzaju przyrządy gimnastyczne, a między innymi, bardzo ciężkie, wypełnione włosiem i pokryte sztywnym sztucznym tworzywem materace. Materace produkowane w czasach obecnych są o wiele lżejsze i bardziej funkcjonalne.

Materac gimnastyczny składany

Materace gimnastyczne służą do ochrony przed upadkiem na twardą podłogę sal gimnastycznych, osłaniają one przed groźnymi urazami kręgosłup, głowę i kończyny. Upadek na nawet najbardziej twardy materac zminimalizuje do niskich wartości możliwość poważnych urazów.

Cechy charakterystyczne składanych materaców gimnastycznych

Materace składane nadal używane są jako zabezpieczenie doraźne, wykonane są z gęstej i sprężystej pianki poliuretanowej, wtórnie spienionej. Pokrowiec wykonany jest z tworzywa przypominającego skórę naturalną, jest wodoodporny i bardzo trwały. Dzięki wodoodpornej tkaninie łatwo go utrzymać w czystości – do mycia wystarczy woda z mydłem i środek dezynfekcyjny. Spód materaca składanego został wzmocniony ekoskórą w kolorze czarnym, która ma strukturę „pomarańczowej skórki” co powoduje zminimalizowanie niekontrolowanego poślizgu.

Zastosowanie materaców gimnastycznych

Materace gimnastyczne składane wykorzystywane są przede wszystkim do ćwiczeń akrobatycznych. Materace te produkowane są w różnych rozmiarach, a w zależności od przeznaczenia mogą składać się z jednej lub kilku części trwale ze sobą połączonych. Egzemplarze składane, w momencie ich nieużywania zajmują bardzo niewiele miejsca. Produkty oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i odpowiednie atesty czystości higieny użytkowania.

Materac gimnastyczny składany znakomicie sprawdza się również podczas ćwiczeń gimnastycznych w szkołach, w gimnastyce korekcyjnej dzieci, ćwiczeniach rehabilitacyjnych w pozycjach leżącej i klęczącej, ćwiczeniach fitness, kontrolowanych upadków w judo, bezpiecznych zabawach dziecięcych i innych tym podobnych czynnościach. Posłuży również w każdym domu jako dodatkowe miejsce do spania.