Skip to content

Materac asekuracyjny

 

Materace asekuracyjne zabezpieczają przed urazami powstałymi w czasie upadku ze znacznej wysokości.

Przydatne:

-przy pracach na wysokościach

-w sporcie, przy skokach wzwyż, ćwiczeniach gimnastycznych /kółka, drążek/

Materac wykonany z pianki poliuretanowej T17 pokryty eko skóra z wszytą siatką przepuszczającą powietrze.

Dzięki siatce przy skoku nie tworzy się poduszka powietrzna. Podwójnie składany, łatwy w magazynowaniu.

wymiary: 200x200X30 cm       897,37 PLN

wymiary: 200x200x40 cm     1219,00 PLN

kolorystyka | do ustalenia

A01
S04
B01
S05
C01
S07
D01
S15
E01
S17
F02
S25
G01
S26
H01
S27
I02
S30

 

 

 

Materac asekuracyjnyMaterace asekuracyjne

 

Każdy sportowiec kierujący się w stronę gimnastyki lub akrobatyki na pewno wie, że komfort ćwiczeń w dużej mierze zależy od przyrządów jakimi dysponujemy Jednym z nich jest właśnie materac asekuracyjny.

Jak wybrać materac asekuracyjny?

Często zadajemy sobie to pytanie chcąc wybrać dobrej jakości materac nie płacić za niego kolosalnych pieniędzy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego materaca? Z pewnością bardzo ważny tutaj jest materiał, z jakiego został wykonany. Materace z tworzyw sztucznych z pewnością są tańsze, jednak te wykonane ze skóry z pewnością są lepszej jakości.
Bardzo ważne jest także wypełnienie materaca asekuracyjnego oraz jego twardość. Trzeba pamiętać,że zbyt twardy materac nie będzie dla nas komfortowy podczas ćwiczeń, ponieważ każdy upadek będzie wiązał się z bólem, którego chcieliśmy uniknąć kupują materac. Niczym nie różniłoby się to upadając bezpośrednio na deski. Ważne jest także, aby nie był zbyt miękki. Taki materac nie zamortyzuje naszego upadku w odpowiedni sposób, dzięki temu także odczujemy każdy upadek.
Od wykonywanych ćwiczeń, jakie będziemy wykonywać uzależniona jest także grubość materaca. Jeżeli wykonujemy niebezpieczne akrobacje lub po prostu boimy się, że może nam się stać krzywda warto wyposażyć się w grubsze materace. Jak wiadomo przy skoku wzwyż materace są znacznie grubsze niż przy wykonywaniu podstawowej gimnastyki w szkołach.

Rozmiar materaca asekuracyjnego także jest uzależniony od rodzaju ćwiczeń jakie wykonujemy. Jeżeli jest ryzyko że dana czynność może zająć większą powierzchnię, powinniśmy wyposażyć się w materac o większych rozmiarach.
Kupując materac asekuracyjny warto wcześniej zapoznać się z ofertą przedstawioną na rynku. Niestety w sklepach sieciowych, czy w marketach jakość materacy znacznie zaniżona różni się od tych sprzedawanych w mniejszych sklepach sportowych czy konkretnie się w tym specjalizujących – tak jak w naszym sklepie eRehabilitant, gdzie stawiamy na jakość.