Materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych standard T25

Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń używany jest najczęściej do ćwiczeń przy następujących urazach: niedowładzie kończyn, urazach kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych. Materace rehabilitacyjne doskonale pomagają wrócić do zdrowia, są ładnie wykonane i bardzo często używane przez rehabilitantów.
Czym jest materac rehabilitacyjny?
Materac do ćwiczeń rehabilitacyjnych to na ogół pojedynczy materac, może być w wersji składanej lub jako całość. Doskonale nadaje się do ćwiczeń rehabilitacyjnych w szkołach, przedszkolach, podczas rehabilitacji
Materace są bardzo estetycznie wykonane z kolorowej eko skóry.
Z czego jest zrobiony taki materac?
Materac do ćwiczeń wykonany jest z pianki poliuretanowej, która obleczona jest eko skórą. Materace są bardzo kolorowe, zachęcające do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Spód każdego materaca wykonany jest z czarnej eko skóry o strukturze skórki pomarańczowej. Dzięki takiemu wykonaniu, materac nie ma możliwości przesuwania się po podłodze podczas ćwiczeń, jest więc bardzo stabilny. Na wszystkie materiały, z których wykonane są materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych, są specjalne atesty i certyfikaty. Materace są więc bezpieczne, wygodne i bardzo dobrze spełniają swoją rolę.
Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń – zalety korzystania
Materace rehabilitacyjne doskonale sprawdzają się podczas ćwiczeń, nie przesuwają się po podłodze, dają wygodę w czasie ćwiczeń. Ponadto są to bardzo kolorowe podkłady do ćwiczeń, zachęcają więc do wykonywania rożnego rodzaju ćwiczeń rehabilitacyjnych na podłodze.
Materace są wykonane z eko skóry i dzięki temu doskonale dają się utrzymać w czystości. Dodatkowo materace składane zajmują zdecydowanie mało miejsca, gdy składamy je po ćwiczeniach.
Materac do ćwiczeń rehabilitacyjnych doskonale nadaje się do ćwiczeń codziennych jak i tych przywracających do sprawności ruchowej.
Tego rodzaju materace wykorzystuje się także do ćwiczeń korekcyjnych i do masażu.
Wymiary materacy rehabilitacyjnych
Materace rehabilitacyjne mają jedną długość czyli 200 cm, ich szerokość wynosi 60, 100 lub 120 cm a grubość to 5 lub 10 cm.