Twarde materace do gimnastyki artystycznej wypełniane pianką typu RG są jak najbardziej wskazane podczas wykonywania skomplikowanych ćwiczeń związanych z tą dyscypliną. Wynika to z bezpieczeństwa, jakie gwarantuje ćwiczącemu ich zwarta, dobrze amortyzowana powierzchnia. Dzięki niej nawet trening okupiony wieloma upadkami nie zakończy się poważnym urazem np. kończyny u sportowca. Poza tym warto dodać, że z racji tego na takich materacach najczęściej ćwiczą miłośnicy sportów walki lub też kobiety uprawiające jogę w klubach fitness.

Materace do gimnastyki artystycznej

Każdy, kto uprawia sport regularnie, chce mieć do tego optymalne warunki. Dba o najlepszy sprzęt i wszystkie, niezbędne akcesoria. Dotyczy to również akrobatów, którzy każdego dnia trenują, zazwyczaj z myślą o kolejnych, ważnych zawodach. Dlatego też w ich przypadku szczególnie istotne jest to, aby materace do gimnastyki artystycznej, z których korzystają, były jak najwyższej jakości. Tu jednak rodzi się pytanie: na który wariant materaca lepiej się zdecydować – pojedynczy czy składany? Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna. Oba modele zajmują mniej więcej tyle samo miejsca podczas przechowywania, jednak składane pozwalają na większą powierzchnię użytkową. Wybór więc zależny jest od własnych potrzeb, powierzchni treningowej oraz magazynowej. Najlepsze tego rodzaju produkty znajdą Państwo w sklepie internetowym erehabilitant.pl. Oferowane materace są bezpieczne dla zdrowia, co potwierdzają konieczne atesty. Dodatkowo po skończonym treningu można je łatwo zdezynfekować. W asortymencie znajdą Państwo między innymi materac pojedynczy twardy, który sprawdzi się podczas zajęć gimnastycznych, a także materace składane podwójnie lub potrójnie, zapewniające komfort treningu przy bardziej wymagających ćwiczeniach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Materace gimnastyczne – czy tylko dla gimnastyków?

Materace gimnastyczne mają szerokie zastosowanie. Służą nie tylko gimnastykom, miłośnikom sportów walki czy zwolennikom fitnessu. Materac jest inwestycją, która może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Idealnie sprawdzi się dla osób, których celem jest wzmocnienie lub regeneracja mięśni. Materac gimnastyczny może zostać wykorzystany podczas wznosów, brzuszków czy ćwiczeń przy drabince. Znajdzie on swoje zastosowanie w przypadku treningów leczniczych. Jest więc elementem wyposażenia gabinetów fizjoterapeutycznych czy salek korekcyjnych. Materac to nieodzowna część każdej sali gimnastycznej. Korzystać z niego mogą zarówno dzieci, osoby dorosłe, jak i seniorzy. Co więcej, materac gimnastyczny idealnie sprawdzi się przy nieoczekiwanej wizycie gości.

Materace gimnastyczne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Głównym kryterium wyboru sprzętu, mającego na celu ochronę zdrowia, w każdym przypadku powinna być jakość wykonania. Należy postawić na sprawdzone marki, poparte pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Sprzęt do ćwiczeń musi spełniać normy bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy wykorzystujemy je w przestrzeni publicznej, nie dla własnych potrzeb. Zainwestowane środki nie będą stracone, ponieważ wysoka jakość produktów umożliwi korzystanie z nich przez wiele lat.

Jak dbać o materace gimnastyczne?

Materace gimnastyczne, podobnie jak inne sprzęty, wykorzystywane podczas ćwiczeń fizycznych wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dbałość o materace sprawi, że sprzęt przedłuży swoją żywotność i będzie służył nam wiele lat.

Jak dbać o materace gimnastyczne? Przede wszystkim po każdym użyciu należy je wyczyścić i zdezynfekować. Dezynfekcji powinna zostać poddana cała powierzchnia sprzętu, łącznie z bokami. Jest to szczególnie ważne podczas ćwiczeń grupowych. To kluczowa kwestia dla zachowania higieny na zajęciach. Materac gimnastyczny należy regularnie wietrzyć. Wietrzenie ułatwia niwelowanie wystąpienia nieprzyjemnego zapachu po zajęciach. Należy zdać sobie sprawę, że nawet najlepszej jakości materac, poddany na zawilgocenie może pochłonąć nieprzyjemne zapachy. Profesjonalne materace są wykonane z materiału, który w naturalny sposób umożliwia wentylację, jednak warto dołożyć wszelkich starań, aby nie dopuścić do zawilgocenia. Materace należy czyścić miękką, wilgotną gąbką. Do czyszczenia nie należy stosować inwazyjnych środków, a jedynie delikatne, najlepiej naturalne, ziołowe środki. Po każdym czyszczeniu należy pozwolić powierzchni wyschnąć. Niweluje to ryzyko powstania ewentualnych odkształceń lub wgnieceń.