Materace rehabilitacyjne - standard T25

Materac rehabilitacyjny używany jest najczęściej do ćwiczeń przy następujących urazach: niedowładzie kończyn, urazach kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych. Materace rehabilitacyjne doskonale pomagają wrócić do zdrowia, są ładnie wykonane i bardzo często używane przez rehabilitantów.

Czym jest materac rehabilitacyjny?

Materac rehabilitacyjny to na ogół pojedynczy materac, może być w wersji składanej lub jako całość. Doskonale nadaje się do ćwiczeń rehabilitacyjnych w szkołach, przedszkolach, podczas rehabilitacji.
Materace są bardzo estetycznie wykonane z kolorowej eko skóry.

Z czego jest zrobiony materac rehabilitacyjny?

Materac rehabilitacyjny wykonany jest z pianki poliuretanowej, która obleczona jest eko skórą. Materace są bardzo kolorowe, zachęcające do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Spód każdego materaca wykonany jest z czarnej eko skóry o strukturze skórki pomarańczowej. Dzięki takiemu wykonaniu, materac nie ma możliwości przesuwania się po podłodze podczas ćwiczeń, jest więc bardzo stabilny. Na wszystkie materiały, z których wykonane są materace rehabilitacyjne są specjalne atesty i certyfikaty. Materace są więc bezpieczne, wygodne i bardzo dobrze spełniają swoją rolę.

Materac rehabilitacyjny – zalety korzystania

Materace rehabilitacyjne doskonale sprawdzają się podczas ćwiczeń, nie przesuwają się po podłodze, dają wygodę w czasie ćwiczeń. Ponadto są to bardzo kolorowe podkłady do ćwiczeń, zachęcają więc do wykonywania rożnego rodzaju ćwiczeń rehabilitacyjnych na podłodze. Materace są wykonane z eko skóry i dzięki temu doskonale dają się utrzymać w czystości. Dodatkowo materace składane zajmują zdecydowanie mało miejsca, gdy składamy je po ćwiczeniach. Materac rehabilitacyjny doskonale nadaje się do ćwiczeń codziennych jak i tych przywracających do sprawności ruchowej. Tego rodzaju materace wykorzystuje się także do ćwiczeń korekcyjnych i do masażu.

Wymiary materacy rehabilitacyjnych

Materace rehabilitacyjne mają jedną długość czyli 200 cm, ich szerokość wynosi 60, 100 lub 120 cm a grubość to 5 lub 10 cm.