Materace rehabilitacyjne do ćwiczeń używane są najczęściej podczas leczenia następujących urazów: niedowładzie kończyn, urazach kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych. Doskonale pomagają wrócić do zdrowia, są ładnie wykonane i bardzo często używane przez rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Czym jest materac rehabilitacyjny do ćwiczeń?

Materac rehabilitacyjny to na ogół pojedynczy materac, który może być w wersji składanej lub jako całość. Doskonale nadaje się do zajęć rehabilitacyjnych w szkołach, przedszkolach, a także podczas fizjoterapii. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć kilka rodzajów tego asortymentu pomagającego wrócić do pełni zdrowia. To przede wszystkim materace rehabilitacyjne zróżnicowane ze względu na swoją budowę. Materace, które proponujemy w naszym sklepie, to:

– pojedyncze,

– podwójnie składane,

– potrójnie składane.

Poza tym mamy również materace sensoryczne, które przygotowane są specjalnie dla dzieci i mają za zadanie pobudzać je do ćwiczeń, a dodatkową zachętą będzie z pewnością ich przyciągający uwagę kształt, przypominający krowę.

Z czego jest zrobiony materac rehabilitacyjny do ćwiczeń?

Materac rehabilitacyjny wykonany jest z pianki poliuretanowej, która obleczona jest eko skórą. Są one bardzo kolorowe, zachęcające do rehabilitacji. Spód każdego produktu wykonany jest z czarnej eko skóry o strukturze skórki pomarańczowej. Dzięki takiemu wykonaniu, materac nie ma możliwości przesuwania się po podłodze podczas treningu, jest więc bardzo stabilny. Na wszystkie materiały, z których wykonane są materace rehabilitacyjne, są specjalne atesty i certyfikaty. Produkty są więc bezpieczne, wygodne i bardzo dobrze spełniają swoją rolę.

Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń – zalety korzystania

Nasze produkty doskonale sprawdzają się podczas zajęć np. fizjoterapeutycznych, nie przesuwają się po podłodze, dają wygodę w czasie treningów. Ponadto są to bardzo kolorowe podkłady, które zachęcają do wykonywania różnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych. Doskonale dają się one utrzymać w czystości. W naszym asortymencie posiadamy rodzaje składane, które zajmują zdecydowanie mało miejsca. Materac rehabilitacyjny doskonale nadaje się do codziennych treningów, jak i tych przywracających do sprawności ruchowej. Tego rodzaju produktów wykorzystuje się także do zajęć korekcyjnych oraz do masażu.

Wymiary materaców rehabilitacyjnych

Materace rehabilitacyjne do ćwiczeń oferowane w naszym sklepie mają jedną długość, czyli 200 cm, ich szerokość wynosi zaś 60, 100 lub 120 cm, a grubość to 5 lub 10 cm. Dzięki temu można je dostosować do różnorodnych wymagań, w tym przede wszystkim wieku stosujących je osób, ale także ich warunków fizycznych. Pomoże to bezproblemowo i wygodnie przechodzić rekonwalescencję z wykorzystaniem materaców rehabilitacyjnych.

Zróżnicowana kolorystyka materaców rehabilitacyjnych

Oprócz sporego wyboru pod względem wymiarów, mogą u nas Państwo zakupić również wiele opcji kolorystycznych materaców rehabilitacyjnych. Poza wspomnianymi już wcześniej propozycjami przygotowanymi dla dzieci w kształcie krówki, a także klasycznej i najczęściej spotykanej wersji niebieskiej, mamy także produkty w barwie:

– czarnej,

– szarej,

– zielonej,

– białej,

– czerwonej.

To tylko przykładowe opcje materaców rehabilitacyjnych, gdyż wszystkich propozycji mamy przygotowanych kilkanaście, a ze szczegółowymi możliwościami warto zapoznać się w ofercie poszczególnych artykułów.

Atesty i certyfikaty naszych produktów

Staramy się przygotować dla naszych klientów możliwie jak najlepsze produkty, dlatego też mamy dla Państwa artykuły, których jakość potwierdzana jest licznymi dowodami ze strony sprawdzających je instytucji. To w pierwszej kolejności są atesty higieniczne, które potwierdzają, że ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne, zarówno w kontekście ekologicznej skóry, ale także przetworzonej pianki poliuretanowej typu „R”.

Nasze materace rehabilitacyjne posiadają deklarację zgodności WE, która oznacza, że ich wytworzenie jest zgodne z dyrektywami w ramach Nowego Podejścia. Czym się one jeszcze charakteryzują? Spełnianiem rygorystycznych wymagań zawartych w przepisach dotyczących licznych certyfikatów. W przypadku produkowanych przez firmę eRehabilitant materaców rehabilitacyjnych są to polskie i niemieckie certyfikaty OEKO-TEX, a także SONIC M.

Materace rehabilitacyjne – połączenie dobrej ceny z jakością

Nasze produkty cechują się wszechstronnością zastosowania, a także wieloma zaletami, które przydadzą się podczas radzenia sobie z wieloma dolegliwościami. Są one wykonane ze świetnych materiałów, które posiadają liczne atesty i certyfikaty. Poza tym dostępne są w atrakcyjnych cenach, co ostatecznie powinno Państwa przekonać do ich zakupu.