Materace rehabilitacyjne do ćwiczeń używane są najczęściej podczas leczenia następujących urazów: niedowładzie kończyn, urazach kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych. Doskonale pomagają wrócić do zdrowia, są ładnie wykonane i bardzo często używane przez rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Czym jest materac rehabilitacyjny do ćwiczeń?

Materac rehabilitacyjny to na ogół pojedynczy materac, może być w wersji składanej lub jako całość. Doskonale nadaje się do zajęć rehabilitacyjnych w szkołach, przedszkolach, podczas fizjoterapii.

Z czego jest zrobiony materac rehabilitacyjny do ćwiczeń?

Materac rehabilitacyjny wykonany jest z pianki poliuretanowej, która obleczona jest eko skórą. Materace są bardzo kolorowe, zachęcające do rehabilitacji. Spód każdego produktu wykonany jest z czarnej eko skóry o strukturze skórki pomarańczowej. Dzięki takiemu wykonaniu, materac nie ma możliwości przesuwania się po podłodze podczas treningu, jest więc bardzo stabilny. Na wszystkie materiały, z których wykonane są materace rehabilitacyjne są specjalne atesty i certyfikaty. Produkty są więc bezpieczne, wygodne i bardzo dobrze spełniają swoją rolę.

Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń – zalety korzystania

Materace rehabilitacyjne do ćwiczeń doskonale sprawdzają się podczas zajęć np. fizjoterapeutycznych, nie przesuwają się po podłodze, dają wygodę w czasie treningów. Ponadto są to bardzo kolorowe podkłady, które zachęcają do wykonywania rożnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych. Materace doskonale dają się utrzymać w czystości. W naszym asortymencie posiadamy rodzaje składane, które zajmują zdecydowanie mało miejsca. Materac rehabilitacyjny doskonale nadaje się do codziennych treningów jak i tych przywracających do sprawności ruchowej. Tego rodzaju materace wykorzystuje się także do zajęć korekcyjnych oraz do masażu.

Wymiary materacy rehabilitacyjnych

Materace rehabilitacyjne do ćwiczeń oferowane w naszym sklepie mają jedną długość czyli 200 cm, ich szerokość wynosi 60, 100 lub 120 cm a grubość to 5 lub 10 cm.