Materace do ćwiczeń

Materace do ćwiczeń – trwałe i bezpieczne

Ogólnym zaleceniem fizjoterapeutów i rehabilitantów jest dostosowanie maty do specyfiki urazu oraz wagi pacjenta. Przekonanie, że wyłącznie najtwardsze odmiany działają korzystnie na kręgosłup lub kończyny może być błędne. Prezentowane materace do ćwiczeń to najczęściej warianty w stopniu H3, czyli średnio twarde. Podstawą do analizy zasadności wyboru modelu są jednak postępy chorego, a także indywidualne odczucia. Gdy wskazuje on na jakikolwiek, nietypowy ból albo dyskomfort podczas sesji, może to być znakiem do zmiany materaca. Odpowiednia klasa materiałowa proponowanych wersji powoduje, że nie będą ślizgać się po podłodze lub wywoływać podrażnień skóry. Takie produkty odznaczają się także dużą odpornością na uszkodzenia.

Materac do ćwiczeń jako asekuracja przed wypadkiem

Oprócz podstawowego przeznaczenia, jakim jest skuteczna rehabilitacja, taki materac do ćwiczeń służy jako ochrona sportowców lub akrobatów. Właśnie to zastosowanie mają modele podłogowe i ścienne, które amortyzują przypadkowe zderzenia. W efekcie osoba ćwicząca nie nabawi się poważnego urazu, wykluczającego ją z danej aktywności. Wewnątrz znajduje się wypełnienie z elastycznej, trwałej pianki poliuretanowej. Z kolei zewnętrzna warstwa to praktyczna ekoskóra, która jest przyjazna w czyszczeniu. Dodatkowo wszystkie materace do ćwiczeń w asortymencie mają niezbędne atesty potwierdzające bezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Atutami oferty są liczne opcje kolorystyczne, jak również możliwość wykonania takiego materaca pod wymiar na indywidualne zamówienie klienta.

W naszej szerokiej ofercie materacy do ćwiczeń znajdują się: materace rehabilitacyjne, gimnastyczne, materace do ćwiczeń akrobatycznych, kostki, kształtki rehabilitacyjne, półwałki i wałki rehabilitacyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!