Suchy basen odpowiada za stymulację ruchową i wspiera rozwój emocjonalny dziecka. Nic więc dziwnego, że coraz częściej jest stałym elementem sali zabaw, a nawet gości w przydomowym ogrodzie jako alternatywa dla standardowego kąpieliska. Wykonany z najlepszych materiałów gwarantuje bezpieczeństwo i świetną zabawę. Wyrób dostępny w naszej ofercie posiada niezbędne atesty. Jest zdrowy dla najmłodszych, a dodatkowym atutem jest łatwość w pielęgnacji i równie prosty sposób dezynfekcji powierzchni, co jest szczególnie istotne w kontakcie z dziećmi.

Suchy basen bez kulek

Prawidłowy rozwój dzieci to podstawa. Dbałość o stymulację przejawia się w kształtowaniu istotnych umiejętności, które mają ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie maluchów. Suchy basen bez kulek, który mamy do zaoferowania, doskonale wspiera niezbędne procesy poznawcze. Nadaje się do zabawy, dlatego świetnie łączy przyjemność z pożytecznymi funkcjami. Uzupełnia aranżację przedszkoli, miejsc wydzielonych do zabaw dzieci w galeriach handlowych, hotelach, a także jako element wyposażenia domowego. Może być również praktycznym prezentem dla młodych rodziców. Z pewnością pozwoli na zaangażowanie najmłodszych w wiele kreatywnych zabaw. Suchy basen bez kulek został zaprojektowany z myślą o terapii integracji sensorycznej. Dzięki niemu można z łatwością ćwiczyć niezbędne umiejętności motoryczne, z sukcesem umacniać dziecięcy chwyt, wspólnie poznawać kolory i rozwijać koordynację ruchowo-wzrokową.

Suchy basen z pianki poliuretanowej

Bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze. Nawet podczas niewinnej zabawy dzieci mogą ulec wypadkom, które nie tylko wpłyną na ich komfort, ale nierzadko mogą pozostawić emocjonalne piętno. Mając na uwadze jakość, oferujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Suchy basen wykonany z pianki poliuretanowej to bezpieczny sposób na miejsce do zabawy i edukacji. Łączenia wykonane za pomocą rzep i taśm skutecznie wzmacniają konstrukcję, zachowując odpowiednie kształty. Atutem są również elementy stymulujące, jak schody czy zjazd, które dodatkowo angażują dzieci i wpływają na ich koordynację. Alternatywą jest suchy basen w kształcie stokrotki, który został pokryty bezpieczną ekoskórą pozbawioną ftalanów. Bez względu na wybór modelu każde z dostępnych rozwiązań jest łatwe w montażu i demontażu. Wyjmowany materac, różnica poziomów oraz możliwość zakupu modułu z konkretnymi elementami pomoże w dopasowaniu basenu do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Suchy basen – niezastąpiony w rehabilitacji dziecka

Jeżeli nasz maluch otrzymał diagnozę w zakresie zaburzenia integracji sensorycznej, powinniśmy niezwłocznie podjąć się rehabilitacji w tym zakresie. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup opisywanego właśnie suchego basenu. Używając suchego basenu podczas zabawy, przede wszystkim dostarczamy dziecku odpowiednich bodźców sensorycznych, a tego rodzaju doznań będzie potrzebować najbardziej.

Suchy basen wpływa pozytywnie na ćwiczenia koordynacji ruchowo – wzrokowej, która ma ogromne znaczenie w trakcie rozwoju malucha. Za pomocą suchego basenu dziecko uczy się rozpoznawania kształtów, testowania siły nacisku, jak również utrzymania równowagi. Przy rozpoznanym zaburzeniu, suchy basen może stać się uzupełnieniem zaproponowanych przez specjalistów metod rehabilitacji.

Bezpieczne suche baseny

Rehabilitacja przez zabawę to najlepszy rodzaj ćwiczeń, jaki możemy zapewnić naszym dzieciom, które z pewnością będą ją mile wspomagać i z przyjemnością uczestniczyć w kolejnych zajęciach. Warto podkreślić, że suchy basen (możliwy do zakupu w naszym sklepie bez kulek), jest w pełni bezpieczny, ponieważ został on wykonany z materiałów najwyższej jakości. Nasze baseny mieszczą nawet 500 sztuk piłeczek – nie są one częścią basenu. Suche baseny wykonane zostały m.in. z pianki poliuretanowej T28, a spód, materac z pianki T25 o grubości.5 cm. Więcej informacji o basenach dostępnych w tej kategorii, znajduje się po kliknięciu danego produktu. W przypadku dodatkowych pytań – zachęcamy do kontaktu.

Suchy basento doskonały sposób na rozwój dziecka poprzez zabawę. Młody człowiek doświadcza i poznaje świat bawiąc się – jest przez to w stanie rozwinąć poszczególne partie mięśniowe. Basen może być również bardzo pomocny w terapii leczenia zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci.

Suchy basenjest przeznaczony dla dzieci już od 12. miesiąca życia, ale sprawdzi się również przy młodszym dziecku, które potrafi już samodzielnie siedzieć. Suchy basen bez kulek może również służyć jako mata do zabawy dla najmłodszych dzieci.

Kształt i rozmiarsuchego basenujest bardzo istotny. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, kiedy zbyt duża osoba zaczyna z niego korzystać. Przede wszystkim nie jest to komfortowe, a po drugie istnieje duże prawdopodobieństwo, że przewracając się, nie upadnie na miękki spód zabawki, a twardą podłogę. Najczęściej można spotkać modele okrągłe lub kwadratowe, jednak ich wybór zależy głównie od własnych preferencji.

Suchy basen bez kulekto świetna forma rehabilitacji dla dziecka. Używając go podczas zabawy, dostarczamy dziecku odpowiednich bodźców sensorycznych, których bardzo potrzebuje.Suchy basenwpływa pozytywnie na ćwiczenia koordynacji ruchowo – wzrokowej. Za pomocą suchego basenu dziecko uczy się rozpoznawania kształtów, testowania siły nacisku, jak również utrzymania równowagi.